Başkan Gök, Ağrı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci ve AK Parti Ağrı Milletvekili Ruken Kilerci ile ilgili soru işaretlerini dile getirdi ve açıklama talep etti.
Yaklaşan yerel seçimler öncesinde AK Parti'den Ağrı Belediye Başkan Adayı olacağı iddia edilen Erhan Tenekeci'ye yönelik, sosyal medyada dolaşan bir liste üzerinden ciddi suçlamalarda bulunan Gök, "Eğer bu iddialar doğruysa, ilgililerin derhal istifa etmeleri gerekiyor" dedi.
Gelecek Partisi Ağrı İl Başkanı Murat Gök, Ağrı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci'nin kurumu kendi akrabalarıyla doldurmuş olabileceği iddialarını gündeme taşıdı. Gök, "Özel İdare'nin, bir aile şirketine dönüştürülmesi kabul edilemez. Eğer bu iddialar doğruysa, kamu kaynaklarının kötüye kullanıldığına dair ciddi şüphelerimiz var" ifadelerini kullandı.
Ayrıca, Gök, AK Parti Ağrı Milletvekili Ruken Kilerci'nin göreve gelmesinin ardından finansal konulara bulaşmış olabileceği iddialarına da değindi ve şunları ekledi: "Milletvekilliği, halka hizmet etme makamıdır, kişisel zenginleşme aracı değildir. Sayın Kilerci'nin göreve başladığı kısa sürede bu tür iddiaların ortaya atılması endişe vericidir. Ağrı halkı, temsilcilerinden hesap sorabilir ve şeffaf bir yönetim bekler."
Ayrıca, Murat Gök AK Parti Ağrı Milletvekili Ruken Kilerci'ye, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri tarafından işe yerleştirildiği iddia edilen yakınlarının listesiyle ilgili açıklama yapılmasını talep etti. Gök, Erhan Tenekeci ve Cihan Kilerci'nin ortak olduğu iddialarına da cevap beklediğini ifade etti.
Murat Gök, halkın bu sorulara net cevaplar beklediğini belirterek, yetkililerin iddialar karşısında şeffaf ve açıklayıcı bir tutum sergilemesi gerektiğinin altını çizdi.
"Ağrı halkı gerçekleri bilmeyi hak ediyor. Şeffaflık ve hesap verilebilirlik herkes için geçerlidir" diyen Gök, iddiaların araştırılması ve konuyla ilgili şeffaf bir açıklama yapılması çağrısında bulundu.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa