Ağrı Milli Eğitim Müdürü Kökrek, Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu'ndaki bilim fuarını ziyaret etti. TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda öğrencilerden ilham verici projeler
"Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" Ağrı'da tanıtıldı. Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu'nda bilim şöleni. Ağrı'da özel eğitim öğrencilerinin eserleri Milli Eğitim Müdürü'nün beğenisini kazandı.
Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu'nda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nı ziyaret ederek özel eğitim öğrencilerinin eserlerini inceledi.
Danışman öğretmenlerin gözetiminde hazırlanan eserlerin yer aldığı fuarın açılışını gerçekleştiren Kökrek, eserleri tek tek inceleyerek öğrencilerden bilgi aldı. Özel eğitim öğrencilerinin eserlerine de ayrı bir ilgi gösteren Kökrek, öğrencilerin azim ve kararlılıklarıyla ortaya koydukları çalışmaları takdir etti. Fuarın ardından öğretmenlerle bir araya gelen Kökrek, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" hakkında bilgiler verdi ve modelin eğitimde yaratacağı değişime dair konuşmalar yaptı.
Kökrek, fuara katkı sağlayan öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek şunları söyledi: "Öğrencilerimiz, bu fuar sayesinde bilimsel faaliyetler içerisinde bulunarak aynı zamanda hep birlikte çalışmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Burada gördüğümüz projeler, öğrencilerimizin bilime olan ilgi ve merakını gösteriyor. Bu projeleri hazırlayan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum."
EHA - Yılmaz Efe - Bursa