Ordu’da gerçekleştirilen Okul Sporları Gençler Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda, Tutak Mehmet Şükrü Balcı Anadolu Lisesi öğrencisi Arda Oral, 75 kilogram sağ kolda Türkiye üçüncüsü olarak önemli bir başarıya imza attı.
Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle, çeşitli spor dallarında yarışan öğrenciler, Türkiye finallerinde dikkat çekici performanslar sergiliyor. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Arda Oral’ın başarısını kutlayarak, bu başarıda emeği geçen okul yöneticilerine ve öğretmenlere teşekkürlerini iletti.
Sporun gençler için önemini vurgulayan Kökrek,"Bizler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, her zaman spora ve sporcuya önem veriyoruz. Okullarımızda sporun çeşitli dallarında eğitim verilmesini teşvik ediyor, öğrencilerimizin spor yapmaları için gerekli imkanları sağlamaya çalışıyoruz.
Hedefimiz, her öğrencimizin spora erişimini sağlamak ve onları spora teşvik etmektir. Biliyoruz ki spor yapan çocuklar ve gençler, daha sağlıklı, daha mutlu ve daha başarılı bireyler oluyorlar" dedi.
EHA - Yılmaz Efe