TFF, 2021-2022 futbol sezonunda Amatör Liglerde Covid-19 salgını nedeniyle uygulanacak tedbirlere ilişkin esaslarını yayınladı.

Osmaniyelispor severlerin  başlangıcını merakla beklediği  Bölgesel Amatör Lig maçlarının başlama tarihleri belli olurken, TFF Covid -19 salgını nedeniyle stadyumlara giriş için uygulanması gereken tedbirleri açıkladı.

Federasyon tarafından yapılan açıklamada sporcular ile ilgili iki doz aşı olan ya da Covid-19 hastalığı geçirmiş olup bir doz aşı olan sporcular aşı sertifikasını göstererek müsabaka isim listesinde yer alabileceğini açıkladı.  Aşı sertifikası olmayan sporcular, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırımları ve test sonuçlarının negatif olması şartıyla müsabaka isim listesine yazılabileceği kaydedildi.

AŞI OLMAYAN TARAFTAR PCR TESTİ YAPTIRACAK

Pandemi tedbirleri nedeniyle sıkı önlemlerin alındığı sezonda  İki doz aşı olan ya da Covid-19 hastalığı geçirmiş olup bir doz aşı olan kişiler aşı sertifikasını göstererek karşılaşmaları izleyebilecek.  48 saat önce PCR testi yaptırımları ve test sonuçlarının negatif olması şartıyla stadyuma girebilecekler.

TC Sağlık Bakanlığının belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler ve sporcular 14.günden itibaren 180 gün süre müsabakalarda yer alabilecek. Covid-19 hastalığını geçirip izolasyon sürecinin üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişiler ve sporcular müsabakalarda yer alabilirler.

EHA - Resul Özdil