Çocuklarınızı Spora Emanet Ederken Birkez Daha Düşünün! Büyükşehir Antrenörü Terör Estirdi!
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Türkiye Turnuvası’nda yaşanan bir olay vicdanları dağladı! Büyükşehir Belediyespor antrenörlerinden Fikret Temuçin, reşit olmayan sporcusunu 1 gün sonra sopayla evire çevire takımın önünde “Dereceye Giremediği” için tekme tokat dövdü!
T. Ö. isimli 14 yaşındaki kız sporcu 15-18 temmuz tarihleri arasında turnuvaya katılarak Fethiye Spor Kulübü adına rakipleriyle karşılıklı platforma çıkar. Turnuvanın son günü 18 temmuz günü Fikret Temuçin T.Ö.’ye avcunun içini tokat şeklinde göstererek “Yarın seninle görüşeceğiz” şeklindeki hareketi T.Ö. nün ailesi “şaka” olarak yorumlar. Fikret Temuçin 19 temmuz günü Fethiye Kapalı Spor Salonundaki antremanda takımı toplayarak turnuvada neyi eksik yaptıklarını anlattıktan sonra T. Ö. yü yanına çağırarak önce hakaret eder sonrasında da eline aldığı sopayla bacaklarına vurmaya başlar. Hızını alamayan Fikret Temuçin tekme tokat girdiği T.Ö. ye “Ben çok yoruldum Yusuf hoca gel sen devam et” diyerek yardımcısını çağırır.
Sonra salondaki sporculara hitaben; “Benim stilim bu. Döverim de söverim de. Bu salonda yaşananları hiçbiriniz anne yada babanıza anlatmayacaksınız! Anlatanlar artık bu salondan dahi içeri giremez! Ben her yıl şampiyon yetiştiren bir antrenörüm. Ben sporcularımı döverek bu başarıyı kazandım.” dediği iddia edilirken aynı gün evine giden T.Ö.’nün hareketlerinden şüphelenen ailesi kızlarını sıkıştırınca dayak olayını öğrendi. Bunun üzerine T.Ö. nün ailesi 19 temmuz akşamı Yüksek İhtisas Hastanesi FSM Ek Hizmet Binasına giderek “Darp Raporu” aldı.
Büyükşehir Belediyesi, Tekvando Federasyonu ve Bursa Başsavcılığı’na “Şikayet Dilekçesini” 20 temmuzda veren T.Ö. nün ailesi Adli Soruşma için 22 temmuz günü Nilüfer Polis Merkezinde “Kasten Yaralama” olarak açılan dosyaya ifade verdi.
EHA - Yılmaz Efe