Bursa’da fabrika, kamu hastaneleri, öğrenci yurtları ve lokantalardan toplanan fazla yemeklerin Mama Üretim Tesisi’nde kedi ve köpek mamasına dönüştürülmesi projesini hayata geçirilmesi için büyük çaba sarf eden DOHADERN Doğal Yaşam ve Hayvanları Koruma Derneği üyelerinden büyük adım.
Yıldırım Belediyesi bünyesinde kurulan ve ocak 2024’de ilk üretimi gerçekleştirilen tesisle atmış oldu. Dernek Başkanı Veteriner Hekim İbrahim Tugay Ateş, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve yönetimin yaklaşımından dolayı teşekkür ederek; "Bursa Yıldırım Belediyesi, Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü’nde kurulan Mama Üretim Tesisi’nde haftalık toplanan 2 ton yemek atığını kedi ve köpeklerin yiyeceği hazır mamaya dönüştürüyor.
Bilbordlara asılan mamalarda besleme yapmak isteyen vatandaşlarımız tarafından alınarak sokak canlarına dağıtılıyor. Yaklaşımları nedeniyle Yıldırım Belediyesine minnettarız. 17 ilçemiz ve Büyükşehir Belediyemizin de benzer çalışmaları yapmaları için yeni projelerimizle bu konuda öncü olacağız” dedi.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa