Buket Yeşilgül (26), İshakpaşa İlk ve Ortaokulu'nu, ardından İnegöl Anadolu Lisesi'ni başarıyla tamamladı. Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden başarıyla mezun olan Yeşilgül, kaymakamlık yazılı sınavında 104. sırayı alarak mülakat aşamasına geçmeye hak kazandı. Sonuç olarak 111. dönem Gaziantep Kaymakam Adayı olmak için nihai listede 8. sıradan yer aldı.

Buket Yeşilgül, İnegöl ilçesinde yetişerek sağladığı güçlü eğitim temelini, başarılı bir şekilde üniversite hayatına taşıdı. Gazi Üniversitesi'ndeki eğitimi boyunca gösterdiği başarı ve çalışkanlıkla dikkat çekti. Kaymakamlık sınavında elde ettiği yüksek dereceyle, Gaziantep Kaymakam Adayı olmaya hak kazandı.

Buket Yeşilgül'ün kaymakam adayı olması, genç ve yetenekli kadınların kamusal görevlerde de yer almasının önemini vurguluyor. Bu başarı, İnegöl ilçesinin yetiştirdiği nitelikli bireylerin ve kadınların kamu hizmetine olan katkısını yansıtıyor.

Buket Yeşilgül, Gaziantep Kaymakam Adayı olarak görev alacak olmanın heyecanını yaşarken, gelecekte daha da büyük başarılara imza atmak için kararlılığını ortaya koyuyor. İnegöl ilçesi ve Bursa'nın gururu olan Yeşilgül, gençlere ve kadınlara ilham veren bir örnek olarak dikkat çekiyor.

EHA - Resul Özdil