Çocuklarımız geleceğimizin teminatı olduğunun altını çizen Başkan Kılıç: “Bir ülkenin geleceği çocuklardır. Bu nedenle çocukların özel bir duyarlılığa ve korunmaya ihtiyaçları vardır.” Dedi.

“Çocuklarımıza daha güzel ve müreffeh bir ortam sunarak kendi geleceğimizi de teminat altına almış oluruz” diyen  İyi Parti Osmaniye İl Başkanı Serat Kılıç  “Her çocuk sağlıklı çevre, kaliteli bir eğitim ve barış dolu bir dünyada hayatın tüm güzelliklerini yaşama hakkına sahiptir. Çocuklarımızı tehlikelerden ve zararlı alışkanlıklardan koruyarak gelişmelerine ortam hazırlamak ve dünyayı onların huzurla yaşayacağı bir yer haline getirmek tüm ülkelerin ve insanların gönüllü gayretleriyle mümkün olacaktır. Çocuklarımız yarınlarımızdır, çocuklara yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu unutmamalıyız. Bu doğrultuda ülkemizde çocuk haklarının en yüksek düzeye getirilmesi amacıyla son yıllarda birçok önemli adımlar atılmış ve atılmaya da devam edilmektedir. Çocuklarının sevgi, şefkat, barış ve hoşgörü ortamı içerisinde yetiştirilmeleri çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

Kılıç: “Geleceğimiz,Ümidimiz aziz milletimizin adını, dinini,dilini, töresini yaşatacak çocuklarımızın her türlü istismardan korunarak vicdanlı milli hassasiyet ile yetiştirilmesi dileğiyle Dünya Çocuk Hakları gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

E-Haber Ajansı (E-HA) - Resul Özdil