Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol üyeleri, Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerindeki denetimlerde esnaf ve vatandaşlardan maske, mesafe ve temizlik konusunda hassasiyet göstermeye devam etmelerini istedi.

 Denetime Vali Yılmaz’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdür Vekili Ahmet Çetin, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

 Vali Yılmaz, esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet ederek hatır sordu ve maske, mesafe ve temizlik  konularında özenli davranışlarından dolayı teşekkür etti. Önce kendi sağlığımız sonra da sevdiklerimizin ve halkın sağlığı için bu kurallara aynı titizlikle uymaya devam edilmesi gerektiğini söyleyen Osmaniye Valisi, esnafa hayırlı işler dileyerek bereketli bir gün diledi.

 Denetim faaliyetleri sırasında Akdeniz Matbaasını da ziyaret eden Vali Yılmaz, Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Akdeniz Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Cihangir’den matbaa faaliyetleri ve yazılı basın hakkında bilgi aldı.

 Vali Yılmaz denetim sonunda yaptığı açıklamada, Kovid-19’la mücadele kapsamında denetimlerin her hafta devam edeceğini belirterek alınan önlemler sayesinde vakaların ciddi oranda azaldığını dile getirdi. Vali Yılmaz;“Mutasyona uğrayan virüsün yayılımı da artmaya başladı. Dolayısıyla tedbirlerimizi asla gevşetmemeli, en sıkı şekilde uygulamaya devam etmeliyiz.” açıklamasını yaptı.

E Haber Ajansı (EHA) - Resul Özdil