AK Parti Merkez İlçe eski Başkanı ve İş İnsanı Latif Birgül, Ağrı Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu.
AK Parti Merkez İlçe eski Başkanı ve İş insanı Latif Birgül, AK Parti İl Başkan Vekili Mahmut Oğur’a Ağrı Belediye Başkanlığı aday adaylık başvurusunda bulundu. Birgül’ün başvurusu çıkışta partililer tarafından sevgi ile karşılandı.
Merkez ilçe başkanlığı görevinde bulunduğu süre içersinde hep halkın içinde ve her alanda büyük başarılara imza atan Latif BİRGÜL şimdi ise 20024 te yapılacak olan yerel seçimler için Ağrı belediye başkan aday adayı bu sevinç hem ak kadrolular hemde Ağrı halkı tarafında taktir ile karşılandı.
Latif Birgül Kimdir?
Kendisi ve özgeçmişiyle alakalı açıklamada bulunan Birgül,  “03.11.1979 tarih Ağrı doğumluyum, ilk ve orta lise öğrenimi Ağrıda tamamladım. Erzurum Atatürk Üniversitesinin iktisadi ve idari bilimler fakültesinin İktisat mezunuyum. 2003 yılında beri Ağrı merkezinde mali müşavir görevini yapmaktayım. Tam 21 yıldır Ağrı merkezde bu görevi yapmaktayım. Mali müşavirlik büromda beş tane üniversite mezunu görev yapmaktadır. Büromda üç yüz tane mükellefe, tüccara hizmet vermekteyim.
Ve aynı zamanda Kamu Gözetim Kurumu’nda bağımsız denetçiyim.2003 yılında beri Ağrı merkezinde iş insanıyım (yaptığım yatırımlar mülkiyete dayalı inşaat işleri (konut) yapıyorum kendime ve ağrı merkezde büyük iki restoran işletmeciliği yapıyorum). Ağrı merkezde apart otel işletmeciliği de yapıyorum. Bu işlerimden dolayı düzenli bir şekilde 60’a yakın personel çalıştırıyorum. Ailem toptan gıda inşaat yapsat ve tarım sektöründen uğraşmaktadır.
2014 -2020 yıllar arasında (yedi yıl) Ağrı AK Parti Merkez İlçe Başkanı görevini yaptım. Bu süreler içerisinden tam altı tane seçim geçirdim. Bu seçimlerde hep başarı bir şekilde tamamladık. Ak Partimizce Yapılan temayül sonuçlarına göre; 2017 ve 2023 yıllarından Ağrı il başkanlığı için Sayın Cumhurbaşkanımızın huzuruna iki sefer çıktım. Halen Ak Partimize üyeyim ve parti çalışmalarıma devam etmekteyim. 2023 yılında Ak Parti’den Ağrı Merkez Belediyesi başkan aday adayım. Evli ve dört çocuk babasıyım.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa