Tarihi dokuları ayağa kaldırmak için büyük bir azimle çalışan Osmangazi Belediyesi, Bursa’ya değer katacak bir hizmetin daha temelini attı.
Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın tarihi bölgelerini güzelleştirmeye devam ediyor. Kuruluşu yüzlerce yıl öncesine dayanan Doğanbey Tayakadın mahallesinde şehrin dokusuna uygun tarihi yapılar yapan Osmangazi Belediyesi Bu yapılardan bir yenisinin daha temelini attı.
Doğanbey Tayakadın mahallesinde mülkiyeti Bursa Ticaret Borsa’nda bulunan alana Osmangazi Belediyesi sivil mimarlık örneği tarihi bir ev yapıyor.
Osmangazi Belediyesi tarafından 149 metre kare alana yapılacak sivil mimarlık örneği yapının 548 metre kare bahçe alanı bulunacak. 250 günde bitirilip hizmete açılacak yapının kullanım hakkı Bursa Ticaret Borsası’nda bulunacak ve farklı organizasyon, etkinlik, sosyal aktiviteler için tüm Bursa halkının hizmetine açık olacak.
Doğanbey Tayakadı mahallesinde yapılacak sivil mimarlık örneği yapının temel atma törenine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Adnan Kurtuluş, belediye başkan yardımcıları muhtarla ve vatandaşlar
katıldı.
“Yaptığımız yatırımlarla şehrimiz ön plana çıkıyor”
EHA - Yılmaz Efe - Bursa