Ağrı Taşlıçay Belediye Başkanlığı tarafından öğretmenlere yönelik bir iftar programı düzenlendi.
Belediyeye ait düğün salonunda gerçekleştirilen programa Taşlıçay Kaymakamı Emirhan Arıkan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir, şube müdürleri ve ilçede görev yapan öğretmenler katıldı.
İftar öncesi bir konuşma yapan Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek,"Eğitim, toplumun en değerli ve vazgeçilmez unsurlarından biridir. Sizler, bu kutsal görevi üstlenerek her gün öğrencilerimize ışık oluyor, onların hayatlarını şekillendiriyorsunuz. Sadece ders anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda onlara değerlerimizi, insani erdemleri ve bilgiyi aktarıyorsunuz. Bu, sizlerin ne kadar büyük bir sorumluluk üstlendiğinizi göstermektedir. Bugün burada bir araya gelmemizin amacı, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir.
Ramazan ayı, birlikte olmanın, paylaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerinden biridir. Bu güzel ayda bir araya gelerek, birlikte iftar yapmak, bizlere bu önemli değerleri hatırlatmakta ve yaşatmaktadır. Taşlıçay Belediye Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu bu iftar programı, siz değerli öğretmenlerimize verilen değerin ve önemin bir göstergesidir.
Bu vesileyle, Taşlıcay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir ve bu anlamlı etkinliğe katılarak bizleri onurlandıran tüm konuklara teşekkür ediyor; sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir Ramazan ayı diliyorum" dedi.
Program, iftarın açılması ve ardından Kökrek’in öğretmenlerle sohbet etmesiyle son buldu.
EHA - Yılmaz Efe