Trendyol, finansman, pazarlama ve eğitim gücüyle platformundaki esnaf ve KOBİ’lerin yanında olmaya devam ediyor. 2020 Nisan’da hayata geçen KOBİ Destek Paketi ile Trendyol, Ağustos 2021’e kadar olan sürede KOBİ’lere ve esnafa 600 milyon TL katkı sağladı. Türkiye’nin ilk decacorn’u olan Trendyol, KOBİ Destek Paketi’ni Ekim ayına kadar uzatarak, 150 milyon TL’lik yeni desteğini açıkladı. 

Trendyol, Nisan 2020’de başlattığı “Trendyol KOBİ Destek Paketi” ile platformunda yer alan esnaf ve KOBİ’leri güçlendirmeye, işlerininin devamlılığına katkı sağlamaya devam ediyor. Yaklaşık 1,5 yılda toplam 600 milyon TL  değerinde finansman, pazarlama ve eğitim desteği sunan Trendyol, 2021 Ekim sonuna kadar uzattığı yeni KOBİ Destek Paketi ile 150 milyon TL değerinde katkı sağlayacak. Ekim sonunda Trendyol’un esnaf ve KOBİ’lere sağladığı destek toplam 750 milyon TL’ye ulaşacak. 

Finansman ve pazarlama desteği

Trendyol, KOBİ Destek Paketi kapsamında vade sürelerini yeniden düzenleyerek tüm kategorilerdeki on binlerce esnaf ve KOBİ'ye erken ödeme yaparak güçlü bir nakit akış desteği sağlıyor. Pazarlama destekli kampanyalar ile platformda satış yapan esnaf ve KOBİ’lerin ürünlerini daha fazla müşteriye ulaştırmalarını sağlayarak satış hacimlerini arttırıyor.

180 binin üzerinde esnaf ve KOBİ’ye 350’den fazla eğitim 

Trendyol Akademi ile esnaf ve KOBİ’lerin dijital dönüşümünü hızlandırmayı hedefleyen şirket, 180 binin üzerinde satıcısını farklı eğitimlerle buluşturuyor. Eğitime katılan esnaf ve KOBİ’ler, e-ticaret operasyonları, satış arttırma yolları ve müşteri memnuniyetini yükseltme gibi birçok farklı konuda gelişim olanağı buldu. Trendyol satıcıları, Trendyol Akademi’de 350’den fazla eğitime ve içeriğe ulaşıyor, canlı yayınlara ve konferanslara ücretsiz katılabiliyor. 

EHA