23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın üçüncü günü Ağrı'da coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, köyde yaşayan çocuklara yönelik Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen konsere katılarak onlarla keyifli vakit geçirdi.
Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, öğretmenler ve köy çocuklarının da katıldığı konserde neşeli müzikler eşliğinde çocuklar doyasıya eğlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek de çocuklarla birlikte oyunlara katılarak mutluluklarına ortak oldu. Köy çocuklarına sevgiyle yaklaşan Kökrek, emeği geçenlere teşekkürlerini sunarken, köyde okumanın önemine dikkat çekti. Konserin ardından köy çocukları yemeğe, sinemaya ve parka götürülerek bayram coşkusu doyasıya yaşandı.
İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, yaptığı açıklamada, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı köylerimizdeki çocuklarımızla da birlikte büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Bu anlamlı gün vesilesiyle köy çocuklarımızla bir araya gelerek onlarla eğlenmek, onların mutluluğuna ortak olmak bizim için büyük bir keyif. Ayrıca köyde okumanın önemini vurgulamak ve bu konuda farkındalık yaratmak istedik. Bu vesileyle bu güzel bayramı bir kez daha tüm çocuklarımıza ve milletimize kutluyorum." dedi.
Köy çocukları da Kökrek'e ve emeği geçenlere teşekkür ederek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı unutulmaz bir şekilde kutladıklarını ifade ettiler.
EHA - Yılmaz Efe