Ağrılı milli kayakçı Seher Kaçmaz, katıldığı son 4 müsabakada 9 madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sporcu Eğitim Merkezinde yetişen, kayak antrenörü Erhan Dursun gözetiminde yarışmalara hazırlanan Milli sporcu Seher Kaçmaz katıldığı yarışmalarda; 4 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak başarılarına yenisini ekledi.
Başarılı milli sporcu Seher Kaçmaz; Lübnan’da düzenlenen FIS kupasında 3 altın, Bolu’da düzenlenen 2.Etap yarışmalarında 1 altın ,1 gümüş, Bolu’da düzenlenen FIS kupası yarışmalarında 2 bronz ve Erzurum’da düzenlenen Üniversite Türkiye Şampiyonasında ise 1 gümüş 1 bronz madalya kazandı.
İl Müdürü Din Milli Sporcuyu Tebrik Etti
Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, başarılı milli sporcuyu makamında kabul ederek, üstün başarılarından dolayı kutladı.
İl Müdürü Din “Seher gösterdiği üstün performansı ile bizleri hem gururlandırdı, hem de sevindirdi. İnşallah bundan sonra daha büyük başarıları ve madalyaları ülkemize kazandırır. Bundan sonraki yaşamlarında da kendilerine başarılar diliyorum” dedi.
Milli Sporcu Kaçmaz “Hedefim 2026 Olimpiyatlar”
“Gittiğim tüm yarışmalarda derecelerim var. Hedefim 2026’da İtalya’nın Milano kentinde düzenlenecek olan olimpiyatlarda ülkemi temsil etmek, bayrağımı en yüksek yerlerde dalgalandırmaktır” diye konuştu.
Ziyarette Spor Hizmetleri Müdürü Cemil Budak, Kayak antrenörü Erhan Dursun hazır bulundu.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa