Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Alper Öner ve Ak Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu tarafından Ak Parti  Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye iletilen itfaiye sorununa kısa sürede çözüm bulundu.

Türkiye Belediye Belediye Birliği desteği ile Düziçi Belediyesi araç filosuna dahil olan yüksek katlarda çıkacak yangınlarda kullanışlı asansörlü 2021 model araç belediye hizmet binası önünde düzenlenen törenle tanıtımı yapıldı.

Törende konuşan Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner ilçede ciddi şekilde yaşanan itfaiye sorunun çözülmesinden dolayı mutlu olduğunu dile getirerek “ Eski bir itfaiye aracımız vardı çok kullanışlı olmayan sık arıza yapan yapıyordu. Sağ olsun Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Düziçi belediyesine hibe edildi. Mehmet Özhaseki kendisi gelmeden hediyesini gönderdi. Çok çok teşekkür ediyoruz Düziçi halkına hayırlı uğurlu olsun. Vekilimiz Mücahit Durmuşoğlu’nun emekleri çok fazla vekilimiz Allah’tan ne istiyorsa murada erdirsin. Ben kendi evime araç alsam bu kadar sevinmezdim. Artık ilçemizin bir itfaiyesi var. Yangın çıktığında rahatlıkla müdahale edebileceğimiz çok mutuyum Mücahit vekilimizden Allah razı olsun. Her şey için çok teşekkür ederim.  İtfaiyemiz ilçemize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Ak Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu  6 Ağustos’ta Düziçi ilçesinde  düzenlenecek olan programa katılacak olan  Ak Parti  Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki hediyesinin geldiğini ifade etti.

Millitvekili Durmuşoğlu “Bugün Düziçi ilçemizde birçok hizmetlerin gelebilmesi ile ilgili çeşitli toplantılar yaptık. Güzel ilçemiz için kararlar aldık inşallah Düziçi ilçemize hayırlı olur. Bugün Düziçi ilçemizin Belediye Başkanımız bir beklentisi vardı. Geçen bir talebimiz olmuştu. Ak Parti Genel başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki Beye bizim ilçemizde itfaiye aracına ihtiyaç olduğunu ifade ettiğimizde hemen Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri arayarak talimat verdi. Düziçi Belediyemize itfaiye göndereceğiz demişti. Bugün bu hizmetlerin üzerine hediye olarak kendilerine de inşallah 6 Ağustos’ta ilçemize teşrif edecekler  öncesine hediyesini gönderdi. Bu itfaiye aracı Düziçi ilçemize, Düziçi vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bunlar hizmetlerin ilk işaretleri inşallah bundan sonra durmak yok hizmet almaya hizmet üretmeye  inşallah çok değerli Belediye Başkanımızla devam diyoruz. halkı hizmetin en güzelini en iyisine layık  olan Düziçi’nin hizmetlerden ifade etmesi gece gündüz demeden çalışmaya gayret edeceğiz. Bundan sonraki ilçemiz bir çöp toplama aracı kazandıracağız, bugün parası belediyenin hesabına yattı.  Bu araçların bedeli ufak rakamlarda değil çöp toplama Aracının bedeli  700 bin lira. Ayrıca 150 adet  çöp konteynırları gelecek mahallerimize dağıtımı yapılacak. İnşallah teleferikle ilgilide 2 milyar hibe verdi Çevre ve Şehircilik Bakanımız, teleferiğin açılmasında paket arıtma ile ilgili kullanılacak. Bundan sonra ihtiyaçlar neyde peyder pey almaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.  

 Resul Özdil