Emeklilikte Adalet Derneği EMADDER Bursa İl Temsilciliği, düzenlenen törenle açıldı. Dernek temsilciliğinin açılışı oldukça coşkulu anlara sahne oldu.
Derneğin açılış törenine EMADDER Başkanı Mihriban Uğurlu ve merkez yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, İyi Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu ve partinin il yöneticileri, Türkiye Tekstil Örme Giyim ve Deri Sanayi İşçileri Sendikası Bursa Şube Başkanı Gökhan Kılıç, Birleşik Metal Sendikası ve Birleşik Metal İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Gökhan Aydın, EMADDER Bursa İl Temsilcisi Gürkan Şimşek ve çok sayıda dernek üyesi ve Bursalı çalışan iştirak etti.
Dernek temsilciliğinin açılış kurdelesini Başkan Mihriban Uğurlu alkışlar ve sloganlar eşliğinde keserken; “Mücadelemiz hakkımızı alana kadar devam edecek. Kademeli emeklilik hakkımızdır. Yaşasın mücadelemiz yaşasın EMADDER.” şeklinde konuştu.
Açılışta konuşan İyi Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, bu mutlu ve coşkulu günlerinde EMADDER Bursa Ailesi’nin yanında ve destekçisi olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Dernek ve çalışmaları hakkında detaylı bilgi alan Türkoğlu bu konuda bir de dosya teslim aldı.
EMADDER Başkanı Mihriban Uğurlu, milletvekili Türkoğlu’na İyi Parti’nin emeklilikte adalete takılan milyonlar için destek çıkarak bir kanun teklifi verilmesi yönünde de görüş alışverişinde bulundu.
Coşkulu kalabalığın dernek binasına sığmadığı açılış töreninde, “Kademe hakkımız söke söke alırız” “Kademe gelecek yüzler gülecek” ve “EMADDER’in uğuru Mihriban Uğurlu” şeklinde sloganlar atıldı.
İl temsilciliğini Hocaalizade Mh. Hocaalizade Cd. Sağlık İşhanı No: 9 Osmangazi adresinde açan EMADDER, yeni kurulmuş bir dernek olmasına karşın, tüm Türkiye’de çok ciddi örgütlenmeye sahip ve binlerce üyesi olan bir dernek. Dernek EYT Yasası sonrası ortaya çıkan ve erkeklerde 17 yıl kadınlarda ise 20 yıla ulaşan sürelerde, emekli olabilmek için fazladan çalışmak zorunda bırakılan 2000 ve 2008 yılları arasında işe başlamış mağdurların sesi olmak için faaliyetlerini sürdürüyor.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa