Emeklilikte Adalet Derneği EMADDER temsilcileri Ak Parti Gemlik İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ettiler.
EMADDER Gemlik Temsilcisi Gamze Altun ve Bursa İl Basın Sorumlusu Ömer Faruk Demirok, Adalet ve Kalkınma Partisi Gemlik İlçe Teşkilatı’nda, İlçe Başkanı Tevfik Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ağırlandılar.
Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette dernek temsilcileri, EYT yasası ile birlikte 2000 yılı sonrası sigortalı olanlarda ortaya çıkan, emeklilik yaşındaki adaletsiz duruma dikkat çektiler.
EYT yasası ile belirlenen sigorta giriş tarihi miladını, bir gün ile kaçırmanın hem emekli olamamaya hem de erkeklerde 17 yıl kadınlarda ise 20 yıl fazladan çalışma zorunluluğuna yol açtığını belirten EMADDER Gemlik Temsilcisi Gamze Altun; emeklilikte adalete takılan milyonlar için muhalefetin kısa süre önce meclise sunduğu yasa tasarısının kabul görmemesinin kendilerinde hayal kırıklığına sebebiyet verdiğini ama mücadeleye devam edeceklerini kaydetti.
EMADDER’i konuk etmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Ak Parti İlçe Başkanı Tevfik Yılmaz ise meclise gelen tasarının çok eksikleri olduğunu ve altının dolu olmadığını belirterek o nedenle kabul görmediğini aktardı. Hükümetlerinin bu konuda bir çalışma sürdürdüğünün altını çizen Yılmaz, mağdur kesimlerin beklentilerinin yapılacak düzenleme ile karşılanacağına inandığını ifade etti. Kendisinin de EMADDER’den taraf olduğunun altını çizen Tevfik Yılmaz; “Bu işin çözüleceğine olan inancım tamdır. Daha önce pek çok adaletsizliği sonlandıran Ak Parti hükümeti, bu mağduriyeti de ortadan kaldıracaktır” şeklinde konuştu.
Dernek temsilcileri Ak Parti İlçe Başkanı Tevfik Yılmaz’a dernekleri ve talepleriyle detaylı ilgili bilgilerin yer aldığı bir dosyayı da takdim ettiler.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa