Orhangazi Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi ve Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Emrullah Akçay yaptığı açıklamada kendilerini iyilik melekleri olarak tanıtarak özellikle sanayicilerimizi ve esnaflarımızı telefonla arayarak engelliler yararına TİYATRO düzenleyeceğiz ve geliriyle engellilere giysi, gıda ve medikal malzeme alacağız yalanlarıyla hesap numarası vererek yada bizzat genç kızları adreslere göndererek bilet satan sahtekarlara ,üç kâğıtçılara inanmayın, ayrıca aynı şekilde engelliler adına kitap, dergi, kalem gibi ürünler satanlara itibar etmeyin" dedi.
"Bu ahlaksızların yaptığı tam bir tiyatro ,gerçekte böyle bir tiyatro yok zaten amaçları engellileri istismar ederek haksız kazanç sağlamak lütfen gerek telefonla gerekse işyerinize gelerek bilet yada herhangi bir şey satmak isteyenlere itibar etmeyin" diyen Akçay açıklamasının devamında;
"Engelliler dilenci, ihtiyaç sahibi, aç kişiler değil. Akçay; devletimiz sosyal yardımlaşma vakıfları aracılığıyla belediyelerimiz sosyal işler ve engelliler birimleriyle zaten ihtiyaç sahibi olan engelli, engelsiz herkesin yanındadır dedi. Özellikle ilçe dışından gelerek dergi, kalem, mendil satarak geçinen engelli, engelsiz ahlaksızlarla yıllardır mücadele ettiklerini ve halkımızı sosyal medya, afiş ve yerel basınımız aracılığıyla sürekli bilgilendirdiklerini belirten dernek başkanı Emrullah Akçay şimdi de Tiyatro bileti yalanlarıyla halkımızın dolandırıldığını görmekten son derece rahatsız olduğunu söyledi. Lütfen 112 alo jandarma ve polis çağrı merkezini arayarak şikayet ediniz.
Engellilere Yardım İçin Kırtasiye-Dergi-Kalem-Satanlara İtibar Etmeyin
Ayrıca engelliler adına kırtasiye dergi vb şeyler satarak piyasada dolaşan kişilerin de son zamanlarda artığını belirten Akçay,  bu kişilerin dilencilerden bir farkı yoktur ve engellilerin yardıma değil sevgiye ihtiyacı vardır diyerek bu kişiler ile karşı karşıya kalındığında hemen emniyet yetkililerine bilgi verilmesi gerektiğini ifade etti.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa