Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

KKTC'ye ziyaret

KKTC'de törenle iştirak ederek Kıbrıs Türkünün bayram sevincine ortak olduk. Ardından Kapalı Maraş'ı ziyaret ettik. Maraş'ta gerçekleştirdiğimiz program, bölgenin bundan sonra hızla canlanmasını sağlayacak adımlar konusundaki kararlılığımızın ifadesidir.

Bizim oraya yaptığımız ziyaretin mesajını anlamamış olanların bu programa piknik gözüyle bakması pek tabiidir. 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gerçeğini bölgede ve tüm dünyada kabul ettirecek bir döneme girdiğimize inanıyorum.

Rum-Yunan ikilisinin uzlaşmaz tutumu sebebiyle yeniden konuşulması anlamsız konuları bırakıp yeni gelecek inşası için kolları sıvıyoruz

İzmir depremi

Artık hiçbir afetin ardından "nerede bu devlet" diye sorulmuyor.

Türkiye genelinde depreme dayanıksız binaların dönüştürülmesi çalışmalarını hızlandırıyoruz. 1750 konutu yerinde yeniden inşa edeceğiz.

İnsan Hakları Eylem Planı

Geçmişte devlet içine çöreklenmiş olan vesayetin ve kullandığı araçların tüm izleri, gizli ajandalarıyla, paralel hatlarıyla, örgütsel aidiyetleriyle, ucu dışarılara kadar uzanan dayatmalarıyla artık tarih olmuştur.

Bizim anladığımız ve inandığımız adalet kavramı, yargıyla ilgili olmanın çok ötesinde bir manaya ve işleve sahiptir. Şayet değişim gerçeğine sırtımızı döner ve üzerimize düşenleri yapmazsak, milletimize karşı görevimizi yerine getirmemiş oluruz.

Önümüzdeki günlerde ekonomik hayatın tüm paydaşlarıyla da çalışılarak İnsan Hakları Eylem Planı taslağına son hali verilecek.

Salgın sürecinin hızlandırdığı yeni küresel ekonomik mimaride Türkiye'nin önünde açılan fırsat pencerelerini değerlendirmekte kararlıyız.

Koronavirüsle mücadele

Salgının seyri tırmanırsa tedbirler kaçınılmaz hale gelir. Hasta ve ölüm sayıları çok daha dikkatli olmamız gerektiğine işaret ediyor.

Hafta sonu saat 10.00 ile 20.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması olacak.

Devamı gelecek

E-Haber Ajansı (E-HA)