Gemlik Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı Burak Kurt çalışmalarını hızlandırdı. Ücretsiz olarak sürdürdüğü Sevgi İzi Projesi ile gönüllerde taht kuran Burak Kurt, birçok sivil toplum örgütünde de başarılı çalışmalara imza attı. Nardugan Tattoo, Sevgi İzi ve Otizm Eğitim Proje merkezi olarak da önemli çalışmalar yapan Burak Kurt, dinamik ve çalışkan aza adayları ile birlikte muhtarlık yarışında da iddialı olduğunu açıkladı. 
Bugüne kadar Sevgi izi ve Otizm Eğitim Proje merkezinde engelli çocuklara sevgi izi uygulamasını ücretsiz olarak yapan Burak Kurt, engelli öğrencilere de resim eğitimi verdi.
Gemlik’in yoğun yerleşim birimlerinden birisi olan Cumhuriyet Mahallesinde de muhtar olarak hizmet vermeyi devam ettirmeyi amaçladığını kaydeden Kurt, seçilmesi halinde engelli vatandaşlar, otizmli çocuklar ve yaşlılar başta olmak üzere, sokak hayvanlarına yönelik de önemli projeleri yaşama geçirmeyi hedeflediğini açıkladı.
Gemlik Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı Burak Kurt, “Her şey Cumhuriyet Mahallesi her şey Gemlik için. Sosyal ve insana dokunan projelerimizi sürdüreceğiz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğim çalışmaları daha iyi şartlar altında yapabilmek için muhtar adayı oldum. Gençler, engelli bireyler, otizmli çocuklar, yaşlılar ve sokak hayvanları adına projeleri yaşama geçirip, sosyal ve kültürel bir alan yaratmayı düşünüyorum. Ekibimle birlikte çalışmaları devam ettiriyorum” diye konuştu.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa