Başkan Kılıç, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın gerçek gündem ekonomi-adalet ve pandemi iken ansızın böyle bir çıkış yapması bizlerde soru işareti uyandırdığını söyledi.

İyi Parti Osmaniye İl Başkanı, Kavuncu'nun Türk milliyetçisi olduğunu ifade ederek  “İYİ Parti Osmaniye İl Başkanlığı olarak İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın bir TV kanalında bilgisiz/belgesiz, afaki söylemlerle sırf kendisine siyasi alan yaratmak, koltuk hırsı ile hem Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'e hem de İYİ Parti İstanbul İl Başkanımız Sayın Buğra Kavuncu yönelen bu ithamları kabul etmemiz mümkün değildir. Biz, İYİ Parti Osmaniye İl Teşkilatı olarak Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in, Teşkilat Başkanımız Sayın Koray Aydın'ın ve İstanbul İl Başkanımız Sayın Buğra Kavuncu'nun yanlarında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.Böyle bir açıklamanın zaruri olmuştur. İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın gerçek gündem ekonomi-adalet ve pandemi iken ansızın böyle bir çıkış yapması bizlerde soru işareti uyandırmıştır” dedi.

“Partimize olan ilgi ve alaka en üst seviyede iken, karış-karış memleket gezilip milletimiz ile kucaklaştığımız bir esnada kişisel hırs ve nefsi hareket etmek ne kadar doğru?” diyen  İl Başkanı Serat Kılıç “ Başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener olmak üzere bizler demokrasiye inanmış, o yüzden güçlendirilmiş ve iyileştirilmiş parlamenter sistem ilk koşulumuzdur. Parti içi demokrasi olmazsa olmazımızdır. Bahse konu İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ partide konuşulmadan ekranlarda mesnetsiz/asılsız açıklamaları kimlerin ekmeğine yağ sürmüştür?

Partimize olan ilgi ve alaka en üst seviyede iken, karış-karış memeleket gezilip milletimiz ile kucaklaştığımız bir esnada kişisel hırs ve nefsi hareket etmek ne kadar doğru?

Geçmişi, teşkilatlanması ve duruşu itibarıyla başından beri FETÖ/PDY Terör örgütü ile mücadelesi bilinen İYİ Parti'yi ve önemli bir il başkanımız hakkında soyut ve mesnetsiz iddialar, bu konuda büyük bir fedakarlıkla görev yapan İYİ Parti Teşkilat mensuplarının dik duruşunu ve çalışma azim ve kararlılığımızı etkilemeyecektir. Bir başkası açıklama yapsa güler geçerdik ancak, içimizden birinin bu talihsiz iftiraya dayalı açıklamasını kabul etmemiz mümkün değildir” şeklinde konuştu.

''Boş durmayacaklarını biliyorduk ama içimize sızacaklarını tahmin edemedik''

Partilerine yönelik  operasyon  yürütüldüğünü ifade eden İyi Parti Osmaniye İl Başkanı Serat Kılıç “Partimize yönelik ikinci operasyonun ne olacağını açıkçası merak ettiğimizin bilinmesini istiyoruz. Partimizin yükselişini ve gelecekte olan iktidarımızı görenler boş durmayacağını biliyorduk ama içimize sızacaklarını tahmin edemedik. Milletimize olan sözümüz var. Ne yaparlarsa yapsınlar Başaracağız, başaracağız ve başaracağız.! Güneşe doğru yürümekten hiç vazgeçmeyeceğiz. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız” dedi.  

E-Haber Ajansı (E-HA) - Resul Özdil