Mahkeme sürecinin halen devam ettiği “NİTELİKSİZ KAMULAŞTIRMA” nedeniyle 3 mülk sahibi kalp krizi geçirerek vefat etti.
Kestel Organize Sanayi Bölgesi yöneticilerinin, valilik kanalı ile yaptığı kamulaştırmayla mağdur üstünde 7 dükkan ile 4 arsanın oluğu iş yerlerinin piyasa değeriyle 94 milyona kadar vardığı Kestel Devlet Hastanesi’nin ilçe ana girişinde KOSAB sınırları içindeki bölgeye, mevcut iş yerlerinin bilgisi yerine ada ve parsel numaraları üzerinden “Ticaret ve Sanayi Bakanlığının KOSAB Yazısını Sorgulamadığı İçin Pandemide Kerhen Onayladığı Yazıya İstinaden” toplamda 11 milyon değer biçilerek “Bursa Valiliği Yatırım İzleme” biriminin kanalıyla “Acil Kamulaştırma” yapıldı.
MHP, CHP, İYİ Parti, Saadet ve Gelecek Parti Bursa Milletvekilleri konuya duyarlı davranarak ilgi gösterdi. Ancak gelişen olaylardan Kestel Ülkü Ocakları’da nasibini alarak binayı üzerlerine baskı uygulayarak boşaltmak zorunda kaldı. Kapıları ve pencereleri komple sökülen bina gün ağarırken oluşan ağır hasar gözden kaçmadı.
Söz konusu binaya şimdi de kepçe gönderilerek yıkım işlemlerinin birkaç güne başlatılacağı iddiası mağdurları derinden etkiledi.
Mahkeme sürecinin halen devam ettiği “NİTELİKSİZ KAMULAŞTIRMA” nedeniyle 3 mülk sahibi kalp krizi geçirerek vefat etti. Mağdurlar kendilerine sahip çıkacak bir makam arayışları sürerken Kestel Belediye Başkan adaylarına çağrı yaparak mağduriyetlerine sahip çıkılmasını bekliyor.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa