3 Mayıs 1944 ruhunun 77. Yıl dönümünün yeni bir dinamizme, toparlanmaya, silkinmeye ve yeniden şahlanışa vesile olması dileyen  İlçe Başkanı Mart mesajında şunları kaydetti: “Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik emperyal kaynaklı tehditlerin genişlediği, ruhunu ve beynini şer odaklarına teslim etmiş yerli ihanet odaklarının, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmak için taarruza geçtiği bir dönemde, 3 Mayıs Milliyetçiler gününü iştirakle hatırlıyor; hürmet, kıvanç ve minnetle yâd ediyorum. Türk milliyetçiliğinin bir asrı aşan fikir serüveninde, sahip olduğu anlam ve neden olduğu gelişmeler bakımından hayati bir yer işgal eden 3 Mayıs 1944 ruhunun 77. Yıl dönümünün yeni bir dinamizme, toparlanmaya, silkinmeye ve yeniden şahlanışa vesile olması en samimi dilek ve arzumdur.

Yüce milletimizin yegâne güvencesi olan Türk Milliyetçiliği, geleceğin rehberi, günümüzün eskimeyen vizyonu, ekonomik büyümenin metodu, demokrasi ve özgürlüğün teşvikçisidir. Bağımsız bir yaşam için yabancı dayatmaları boşa çıkarmanın onurlu yolu, Türk kimliğine sahip çıkarak kendi geleceğimize egemen olma düşüncesinin bir ifadesi, birlikte yaşama ve kardeşlik projesinin nihai temeli ve yoludur.

Bu duygu ve düşüncelerle ‘3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutluyor; hiç bir saldırının yıldıramadığı ve tarihe altın harflerle yazılmaya namzet şanlı bir mücadele ortaya koyan milliyetçi kahramanları şükran, minnet ve özlemle anıyor, hatıraları karşısında bir kez daha saygıyla eğiliyor; başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey olmak üzere, tüm ülkü şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum”  

E Haber Ajansı (EHA) - Resul Özdil