Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi bünyesinde oluşturulan Yakamoz Türk Müziği Korosu’nun ilk konseri ayakta alkışlandı. “Getireceğiniz bir paket mama konsere giriş biletiniz olsun” ve “Müzik bizden mamalar sizden” sloganıyla organize edilen Türk Sanat Müziği Konseri yoğun ilgi gördü. İzleyicilerin bilet yerine kedi ve köpek maması getirerek izlediği solo ve koro Türk Sanat Müziği Konseri büyük beğeni topladı.
Tayyare Kültür Merkezinde düzenlenen konsere, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Remzi Ayaz ve öğrencilerle velilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, Büyükşehir Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Sanat Güneşi Zeki Müren’in yeğeni Özlem Güner’de konseri izleyenler arasında yer aldı. Şef Ayşegül Yüzgeç’in yönettiği konserin sunuculuğunu okul müdür yardımcısı Nezahat Demirbaş yaptı.
Kendisi de bir eser seslendiren Nezahat Demirbaş, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi bünyesinde kurulan Yakamoz Türk Müziği Korosunun ilk konserinin anlamlı bir amaca yönelik olduğunu vurguladı. Müziksever ve Hayvan severleri konserde buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Nezahat Demirbaş, koronun kurulmasında ve konserde emeği geçenlere ve davetlilere teşekkür etti. Demirbaş, toplanan mamaların, sokaktaki dostlarımız olan kedi ve köpeklere dağıtılacağını ifade ederek, sosyal projeleri, sanatla buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.
Segah, Uşşak, Hüseyni, Acem kürdi, Muhayyer kürdi, Rast ve Rast Kürdi makamında seçkin eserleri solo ve koro halinde seslendiren Yakamoz Türk Müziği Korosu ayakta alkışlandı. İki bölüm halinde organize edilen konserde Sanat Güneşi Zeki Müre nbaşta olmak üzere Selami Şahin gibi değerli sanatçıların eserleri de seslendirildi. Konser sonrasında emeği geçenlere plaket takdim edildi.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa