Ağrı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Evi, Sosyal Belediyecilik anlayışıyla her canlıya hizmet etmenin kendi görevi olduğu bilinci ile Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezini modernize edilmesi, daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda hayvanların tedavilerinin yapılması için çalışmalara başlanıldı.
Önceki dönemlerde yeterince bakım gösterilmeyen ve adeta kaderine terk edilen Hayvan Bakım Evimizde sevgi ve ilgiye muhtaç hayvanlarımızı daha modern ve daha sağlıklı koşullarda misafir etmek için kollar sıvadık.
Yıllarca sahipsiz bırakılan ve hasta hayvanlar açısından sağlıksız bir ortam oluştuğunu tespit ettiğimiz Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı Hayvan Bakım Evimizde kent merkezindeki sahipsiz sokak hayvanlarını barındırmak, tedavi ve rehabilite etmek üzere Hayvan Bakım Evinde sorunları tespit edip yenilme, bakım ve onarım çalışmalarına ivedi bir şekilde başladık.
Kent merkezi sınırları dâhilinde toplanan sahipsiz ve tedaviye muhtaç hayvanlarımızın barınakta tedavisi, beslenmesi ve iyileşme süresince kontrolü sağlanacaktır. Sokak hayvanlarının her türlü tıbbi bakımları, cerrahi müdahaleleri, sahiplendirme, kısırlaştırma, aşılama ve doğal yaşam alanlarına bırakılması belediyemiz tarafından sağlanıp ve denetlenecektir. Hayvanlarımızın kısırlaştırılması ve sahiplendirilmesi konusundaki çalışmalar başarılı bir şekilde sürdürecektir. Hayvanlarımızın sahiplendirilmesi, korunması ve bu bilincin oluşturulması için bilgilendirme toplantılar yapılacaktır.
Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezimizin kapıları, siz hayvan sever vatandaşlarımıza açık olup; sevimli dostlarımız ziyaretlerinizi ve mama yardımlarınızı beklemektedir.
EHA - Yılmaz Efe