Gebze - Orhangazi - İzmir otobanı Yalova'nın Kılıçköy mevkiinde dün sabah saatlerinde ormanın içinde bulunan katı atık tesislerindeki çöplük alanda çıkan ve kısa sürede büyüyüp ağaçlara sıçrayan yangın devam ederken, ekiplerin kontrol altına aldığı yangını söndürme çalışmaları sürüyor.
Yangın dün sabah saatlerinde Yalova'nın Çiftlikköy ilçesine bağlı Denizçalı köyünde bulunan katı atık depolama sahasında çıktı.Gebze - Orhangazi - İzmir otobanından da net bir şekilde görülen havadan yangın söndürme helikopteri ile de müdahale edilen ve gece boyunca devam eden yangın, bu sabah saatlerinde daha fazla alanı etkilemeden kontrol altına alındı.
Yalova Valisi ormanlık alanda çıkan yangın ile ilgili yaptığı açıklamada; "Çiftlikköy İlçemiz sınırları içerisindeki Handere Çöplüğü'nde çıkan yangına 10 itfaiye aracı ve 5 Orman İşletme Müdürlüğü aracıyla müdahale ediyoruz. Ekiplerimiz özveriyle çalışmalarını sürdürüyor.
Çevre illerden itfaiye ve hava desteği talep ettik. Gelişmeleri anbean takip ediyoruz. Handere Çöplüğü'nde yangının ormana sıçramaması için gerekli tedbirlerimizi aldık. Şu an için durum kontrolümüz altında. Söndürme çalışmalarımız AFAD, İtfaiye, Orman İşletme Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle devam etmektedir. Sahada olan tüm arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum" ifadelerini kullandı.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa