Ülkemizde insan kaynaklarının geleceğini şekillendirmek ve bu amaç doğrultusunda bilgilendirme çalışmaları yapmak üzere eğitimler, konferanslar ve zirveler düzenleyen Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi sanata da sahip çıkıyor.
‘Odağında insan var’ mottosuyla çalışmalarını sürdüren PERYÖN Güney Marmara Şubesi’nin yönetimi tarafından organize edilen etkinlikte, DasDas Sahne oyuncuları, Turgut Özakman’ın yazdığı, sanatçı Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünü üstlendiği ve Mert Fırat’ın da yönetmenliğini yaptığı ‘Deli Bayramı’ adlı tiyatro oyununu Bursa’da sergilediler.
DasDas Downtown Bursa’da sahnelenen oyun PERYÖN Güney Marmara Şubesi üyeleri ve ailelerinin yanı sıra konukların büyük beğenisi kazandı.
Oyunun sonrası izleyiciler ve tiyatro sevenler bir süre Mert Fırat ve oyuncular ile söyleşi gerçekleştirdiler.Oyun ve söyleşi bölümünün ardından Mert Fırat’a ve oyunculara hediye takdim eden PERYÖN Güney Marmara Şubesi Başkanı Neslihan Özer, “Biz insan odaklı faaliyetlerde bulunan bir sivil toplum kuruluşu olarak sanatı desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa