Bursa Barosu’nca, meslek ve demokrasi şehitleri Avukat Özgür Aksoy ve Av. Cengiz Göral’ın adlarına bu yıl 5.si düzenlenen şiir ve makale yarışmalarının ödülleri sahiplerini buldu. 
BAOB Av. Özgür Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül törenine Bursa Barosu Başkanı Av. Metin Öztosun, yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Av. Gürkan Altun, Av. Özgür Aksoy’un annesi Gülay Aksoy, Av. Cengiz Göral’ın eşi Ayhal Göral, iki yarışmanın jüri üyeleriyle edebiyat tutkunu avukatlar katıldı.
“Kor” adlı şiiriyle birinci olan İstanbul Barosu’ndan Av. İsmail Altay’ın ödülünü Gülay Aksoy, “Mart Dönümü” adlı şiiriyle ikinci olan Ankara Barosu’ndan Av. Hatice Türker Sağır’ın ödülünü TBB Başkan Yardımcısı Av. Gürkan Altun, “Züccaciyedeki Fil” adlı şiiriyle üçüncü olan Bursa Barosu’ndan Av. Elif Türk’ün ödülünü Bursa Barosu Başkanı Av. Metin Öztosun verdi.
Şiir yarışmasının jüri üyeleri Nazan Türkoğlu, İzzet Boğa, Pelin Yılmaz, Buket Gülçin Özel, Murat Özdemir, Saygun Çelebi, Şakir Çalışkan, Umut Mısır, Nail Abay, Tekin Öztürk ve Samet Keser’e de plaketleri verildikten sonra, Avukat Cengiz Göral Makale Yarışması ödüllerine geçildi.
“Genç Cumhuriyetin ilk hukuki zaferi: Bozkurt-Lotus davası” adlı makalesi ile birinci olan Kastamonu Barosu’ndan Av. Muhammed Enver Gökkılıç’ın ödülünü Ayhal Göral, “Çiğ popülizm ve baş düşmanları” adlı makalesi ile ikinci olan Antalya Barosu’ndan Av. Onur Altınkan’ın ödülünü TBB Başkan Yardımcısı Av. Gürkan Altun, “Adalet, demokrasi ve özgürlüğe dair” adlı makalesi ile üçüncü olan Bursa Barosu’ndan Stj. Av. Saygın Öztürk’ün ödülünü de Bursa Barosu Başkan Yardımcısı Av. Aslı Evke Yetkin verdi. 
Makale yarışmasının jürisinde yer alan Tayfun Gündoğdu, Murat Güney, Okan Dursun, İhsan Bölük, Umut Mısır, Nail Abay, Gülender Adıgüzel Özcan’a da anı plaketleri yönetim kurulu üyelerince verildi.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa