Türkiye Romatoloji Derneği'nin hasta eğitim platformu olan RomatizmaTV, romatizmal hastalıkların tanısı, tedavisi ve takibi ile ilgili alanında uzman hekimlerin görüş ve tavsiyelerini paylaşıyor.
Romatizma TV şimdi de romatizmal hastalıkların tanısı, tedavisi ve takibi ile ilgili alanında uzman hekimlerin görüş ve tavsiyelerinden oluşan podcast serilerine başladı. Podcast serilerinde romatizmal hastalıklar ile ilgili akla takılan farklı ve güncel soruların cevaplarına ulaşmak mümkün.
Uzmanlık Derneği tarafından yapılan, romatoloji alanında bir ilk olan Podcast serisi https://romatizmatv.org/podcast sitesinden, Spotify, Apple Podcasts ve Google Podcasts'den dinlenebiliyor.
71 uzman romatoloğa ait 556 videonun bulunduğu RomatizmaTV.com sitesi, halkın erişimine açık ve ücretsiz olarak hizmet veriyor. Romatizma TV üzerinden, romatizma ve romatizmal hastalıklar konusunda uzman hekimlere doğrudan soru sormak mümkün. Bu sorular belirli aralıklarla yanıtlanmaktadır. Romatizma TV'de, hastaların hekimlere sık sık sorduğu sorular, 1-2 dakika süreli videolarla yanıtlanıyor.
Romatizmal hastalıklara özel podcast serisi yayında
Romatizmal hastalıkların tanısı, tedavisi ve takibi ile ilgili alanında uzman hekimlerin görüş ve tavsiyelerini içeren bu podcast serilerinde romatizmal hastalıklar ile ilgili aklınıza takılan farklı ve güncel soruların cevaplarını bulmak mümkün.
Serinin ilk üç yayın konusu ise şöyle;
Prof. Dr. Timuçin Kaşifoğlu ve Prof. Dr. Servet Akar "Romatoloji uzmanlığı ve hastalıklar ile ilgili güvenilir bilgi kaynakları" konusunu ele alıyorlar.
Prof. Dr. Timuçin Kaşifoğlu ve Prof. Dr. Umut Kalyoncu "Romatizmal hastalıklarda aile öyküsü" hakkında sohbet ediyorlar.
Prof. Dr. Timuçin Kaşifoğlu ve Prof. Dr. Cemal Bes "Romatizma hastalarında tedavi uyumu problemleri ve hasta-doktor iletişiminin önemi" üzerine konuşuyorlar.
Prof. Dr. Timuçin Kaşifoğlu ve Prof. Dr. Cemal Bes "Romatizma Hastalarında Covid-19 Aşılaması" konusunu ele alıyorlar.
Podcast serisi Romatizma TV web sitesinden dinlenebiliyor.
EHA