Vatan Partisi İl başkanı Dilek ÇINAR, basın açıklamasında: "PKK’nın Meclis Şubesi HEDEP ve PKK’ya yakın medya organları 18 Kasım’da Gemlik’te terörist başı Abdullah Öcalan için Özgürlük Yürüyüşü yapacaklarını ilan ettiler. Farklı kentlerde yürüyüş için çağrıda bulundular.
Teröre özgürlük olmaz! ABD’den binlerce tır silah alanlar bizi özgürlük masallarına inandıramazlar. PKK’nın, HEDEP’in yürüyüş çağrısı bir esaret çağrısıdır. Askerimize kurşun sıkan, çocuklarımızı kaçıran, şehirlerimize bombalar döşeyen, vatanımızı bölme hayalleri kuran PKK’ya özgürlük yok! Bugüne kadar “Özgürlük Yürüyüşü” adı altında yapılan çağrılar kimseye ulaşmadı mı? Hükümet yetkililer kör sağır dilsizdir! Valiliğimizi, kaymakamlığımızı, emniyetimizi göreve çağırıyoruz: Teröre özgürlük yok!
Gemlik halkına sesleniyoruz: Sessiz kalmayın! Gemlik halkı vatanseverdir. Gemlik halkı bir avuç Amerikan beslemesinin sözde özgürlük yürüyüşüne izin vermeyelim. Herkes sessiz kalsa da Vatan Partisi sessiz kalmaz. Gemlik halkıyla beraber bu terör yürüyüşüne izin vermeyeceğiz.
Terör örgütlerinin yeri ya hapistir ya mezar! Şehirlerimizi kirletmenize izin vermeyeceğiz. Mecliste, şehirde, sokakta terör örgütü istemiyoruz! PKK'nın mecliste şubesi olması yargımız adına da en büyük ayıptır. AYM'nin HDP'yi kapatamamasının en sonuçları bunlardır. HDP'yi kapatmazsanız PKK yürüyüş yapmaya cesaret bulur! Söz veriyoruz meclisten de PKK'yı temizleyecek terörün kökünü kazıyacağız"dedi.
Açıklamaya Yeniden Refah Partisi İlçe başkan yardımcıları ve yönetimi Vatan Partisi yönetimi katılım sağladı.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa