“Bir tane işsiz, bir tane yoksul insan kalmasın diye adayım!” sözler genç bir isme ait. Yeniden Refah Partisi Gürsu İlçe Başkanlığı’na “Belediye Meclis Üyesi Adaylığı” dosyasını teslim eden Utku Coşkunova iddialı konuştu. Coşkunova; “Gürsu’da gençlerimize yönelik siyasetimizle çığır açacağız.
Belediyelerimizi yeniden Milli Görüş çizgisi ile buluşturmaya ant içtik. Bunun için çalışıyoruz. Milletimiz geçmişte yaptıklarımızı unutmadı, onların sayesinde biz bugün başımız dik, alnımız açık bir şekilde milletin karşısına çıkıyoruz, oy istiyoruz.
Bütün bunları anlattıktan sonra ise söylemek istediğim ‘Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var’. Dolayısıyla Yeniden Refah Partimiz merhum Erbakan Hocamızın çizgisinde, Milli Görüş çizgisinde siyaset yapmak için kurulmuş ve bu çizgide yürüyen, aynı hedefler doğrultusunda, aynı ruhla ilerleyen bir siyasi partidir.
Uyuşturucu kullanımı artıyor, kullanım yaşı 12’ye düşüyor, boşanmalar artıyor, evlenme oranı azalıyor, deizm ve ateizm gibi felaketler gençleri pençesine alıyor; bunlarla topyekûn bir mücadele gerekiyor. Bunun için ailenin korunması, eğitim sisteminin ve medyada ahlakı ifsat eden yayınların ıslah edilmesi son derece önemli. Gürsu adayımız Fehim Topçu bey tarih yazacak bende o nedenle adayım!” dedi.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa