Yatak üretim makineleri alanında dünyanın öncü firmaları arasında yer alan ve altı kıtada 140’a yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren Elektroteks, Asya’nın en büyük mobilya fuarı olan Çin Interzum Guangzhou’da büyük ilgi gördü. Mobilya sektörünün kalbinin attığı fuara 35 m2’lik standı ile katılan Elektroteks’in Yönetim Kurulu Başkanı Osman Güler, “Bu fuar ile yıllık 40 milyon dolarlık ihracat hedefimize bir adım daha yaklaştık. Çin’de Türk yatak tedarik sektörünü başarıyla temsil ettiğimiz için gururluyuz” dedi. 
Bursa Kayapa Organize Sanayi Bölgesi ve Görükle Sanayi Bölgesi’ndeki iki fabrikasında 55 bin m2’lik alanda 350 kişiyle komple sünger üretim tesisleri, yatak üretim hattı ile kapitone, paketleme makineleri, yatak tutkal hattı, bordür makineleri ile ihtiyaçlara yönelik özel makineler üreten Elektroteks, dünyanın en büyük sektörel fuarlarında ürünlerini sergileyerek ihracat pazarlarındaki konumunu güçlendiriyor.
Üretiminin yüzde 95’ini ihraç eden, dünya markası olma hedefiyle ABD’den Meksika’ya, Hindistan’dan Dubai’ye birçok ülkedeki sektörel fuarların ana katılımcılarından biri olan Elektroteks, Hindistan ve Amerika’da katıldığı fuarların ardından Asya’nın en büyük, dünyanın da sayılı mobilya fuarlarından olan Çin Interzum Guangzhou Fuarı’nda makine salonunda tek yabancı katılımcı olarak gövde gösterisi yaptı. 
Fuarla ilgili bilgi veren Elektroteks Yön. Krl. Bşk. Osman Güler, inovasyon mottosuyla gerçekleştirdikleri çalışmalarla sürekli yeniliklere imza attıklarını ve bugün yatak üretim teknolojilerinde dünyanın lider firmalarından biri olmayı başardıklarını kaydetti.
Entegre yatak üretim tesisleri alanında dünyada yüzde 70 paya sahip olduklarını, 35 dolarlık kilogram ihracat değeri ile ülke ekonomisine önemli katma değer sağladıklarını belirten Güler, 28- 31 Mart tarihlerinde Çin’de düzenlenen İnterzum Guangzhou Fuarı’na kendi alanlarında damga vurduklarını söyledi. 
Fuarın çok verimli geçtiğini ifade eden Güler, “İnterzum Guangzhou, sektördeki endüstriyel tedarikçilere ürünlerini dünyaya sergilemeleri için önemli bir platform sağlıyor. 180 bin m2’lik alandaki fuara dünyanın dört bir yanından 1.300’ün üzerinde stand bazında katılım gösterildi. Fuar hem katılımcılar, hem de alıcılar için çok hareketli geçti. Elektroteks olarak biz de 35 m2’lik standımızda son teknolojiye sahip makineleri tanıttık. Kendi segmentimizde ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği firmaların başında yer aldık. Fuarın başta Asya kıtası olmak üzere ihracatımıza olumlu katkı yapacağına inanıyoruz” dedi.
EHA - Yılmaz Efe - Bursa